АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.

День Андрія – одне із свят, яке завжди святкували наші батьки, діди, прадіди. Відзначають його 13 грудня і вважають днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного.

Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, коли відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, музиці, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння.

Діти  нашої школи також не залишились осторонь цього дійства. 10 грудня в КЗ «Тучинська спеціальна школа  І – ІІ ступенів» було проведено вечір відпочинку “Андріївські вечорниці”, який був організований учнями 7, 9 класу та педагогом-організатором Дем’янчук О.В. Захід потішив чудовою організацією: піснями, віршами, гуморесками.

Перед нами ожили українські вечорниці в ніч на Андрія. В гості прийшли дівчата і хлопці. І почалися веселощі. Лунали народні пісні, коломийки, коляди.

Панувала незвичайна аура. Кожен прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці запалили маленький вогник у душі гостей та учасників. Саме завдяки таким заходам, відроджуються українські традиції, звичаї, та міцніє зв’язок поколінь.