Історія школи

Школа, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. А її душа – це учнівський та педагогічний колективи,  такі  різноманітні, різнобарвні  і надзвичайно творчі. Історія нашої школи розпочинається з 1959 року.

За розпорядження Рівненської обласної ради і рішення Гощанської районної ради депутатів, у 1959 році з Рівного у село Тучин був переведений дитячий будинок, який розмістився на території мальовничого парку в кількох приміщеннях.  У 1961 році, на базі реорганізованого Тучинського дитячого будинку, у двох новозбудованих приміщеннях була організована Тучинська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа-інтернат з виробничим навчанням. У школу приймалися діти-сироти, напівсироти та діти з малозабезпечених сімей.  Директором було призначено Луцака Івана Дмитровича. На 5 вересня 1961 року у школі навчалося 111 учнів. На початок 1961-1962 рр. працювало 10 вчителів, 13 вихователів, директор, завуч, старша піонервожата. Для  ведення підсобного господарства було виділено 22 гектари землі.   Школа була трудовою і це визначало напрямок її діяльності – виховати свідому трудову людину. Її завданням було ознайомлення учнів з трудовою діяльністю громадян шляхом знайомства з різними напрямками виробництва. Діти повинні були знати тонкощі виробництва, його сьогодення та подальший розвиток. Силами учнів велися усі сільськогосподарські роботи. На шкільних полях вирощували картоплю, кукурудзу, огірки цибулю, помідори, капусту. Крім цього, учні доглядали за кролями, голубами.

На кінець 1961-1962 рр. у школі навчалося 230 учнів. 1962 року директором закладу став Нагорний М.М., з 1963 по 1974рр. – Гошовський Л.А., з 1974р. – Басовець Л.Г. Роки йшли, і час вимагав нових ідей, нових введень. Тучинська середня школа-інтернат  проіснувала до 1983 року, а потім її було реорганізовано в Тучинську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат  для дітей із ЗПР.  З 1988 року по 2005 рік  школу очолював  Давидюк І.І. З 2005 року керівником закладу є Мичак Тамара Володимирівна. У 2006 році школу перейменовано в Тучинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Гощанського району Рівненської області. З 2009 року  школа отримала назву комунальний заклад «Тучинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради.

У 2017 році  комунальний заклад «Тучинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради реорганізований у комунальний заклад «Тучинський навчально-реабілітаційний центр для дітей із тяжкими порушеннями мови та із ЗПР» Рівненської обласної ради.

З 2019 року змінено тип закладу на  комунальний заклад «Тучинська спеціальна школа І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради.